ADAPTACE A ONBOARDING ZAMĚSTNANCE

Sekce Adaptace a onboarding slouží pro efektivní orientaci nového zaměstnance v novém pracovním prostředí v první fázi jejich zaměstnaneckého poměru, tzn. ve zkušební době.

 

 

 

ÚVODEM - Co je to Adaptační proces?

Úvodem si vysvětlíme náležitosti Adaptace/onboardingu nového zaměstnance. Ukážeme si jednotlivé role účastníků.

VZOR - SCÉNÁŘ PRO PRVNÍ ADAPTAČNÍ ROZHOVOR

Scénář použijete při první rozhovoru po nástupu zaměstnance, cca dva týdny od nástupu. Při rozhovoru jsou probrány veškeré náležitosti pracovní pozice, pracovního prostředí, spokojenosti a nespokojenosti.

VZOR - Adaptační plán (V průběhu zkušební doby)

Adaptační plán si na úvod zkušební doby a po nástupu stanoví nadřízený s novým zaměstnancem. Vynikne tak konkrétní cesta zaměstnance skrze pracovní pozici a jsou ujednány konkrétní pracovní cíle na zkušební období. V rámci adaptačního plánu jsou i zaznamenány rozvojové a školící cíle.

VZOR - Příručka pro zaměstnance

Příručka pro nového zaměstnance je komplexním přehledem a mapou, do které může zaměstnanec nahlédnout. V příručce nalezne zásadní firemní informace, které mu pomáhají v orientaci v novém působišti.

VZOR - Scénář výstupního rozhovoru z adaptace

Výstupní rozhovor uzavírá celou cestu nového zaměstnance ve zkušební době. Obvykle je veden před ukončením zkušební doby ve formátu nadřízený a zaměstnance, který končí svoji adaptaci. nedílnou součástí rozhovoru je i nastavení nových pracovních a rozvojových cílů.

VZOR - Dotazník hodnocení adaptačního procesu

Dotazník je zpětnovazebním nástrojem, který používají personalisté při získání odpovědí na otázky spojené s s kvalitou adaptace a onboradingu ve firmách. Opovědi jsou cennou zpětnou vazbu a pomáhají zlepšit péči o zaměstnance ve společnostech.

OBJEDNÁVKA

Pokud by Vám nestačil volný vzor můžete si pohodlně objednat všech 150 HR vzorů jako šikovnou publikaci.

 

Povinné položky:

9 + 11 =

zavolejte nám pro bezplatné poradenství

+420 724 652 221

 

PROVOZOVATEL

Marek Velas

Sídlo: Čajkovského 26. Praha 3.

IČO: 88631087

zapsán v živnostenském rejstříku